fbpx

Płyn Jessnera

Skorzystaj z oferty zabiegów kosmetologicznych

Płyn Jessnera

Przygotowaliśmy dla Państwa zabieg z zastosowaniem Płynu Jessnera, który w walce z trądzikiem odnosi spektakularne sukcesy!

Cennik

1 zabieg
180 PLN
plyn-jessnera zabieg na tradzik
zabieg dla cery tradzikowej

O zabiegu

Zabieg wykonany Płynem Jessnera polega na zastosowaniu na skórze roztworu alkoholowego, w skład którego wchodzą kwas salicylowy, kwas mlekowy i rezorcyna.

Płyn Jessnera znalazł zastosowanie w terapii likwidującej zrogowaciały naskórek oraz trądzik. Peeling  doprowadza do złuszczania się starego naskórka i odbudowy nowego. Można go stosować do każdego typu skóry.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonany Płynem Jessnera może dotyczyć każdej partii ciała wymagającej kuracji. Najczęściej wybieranymi obszarami są twarz, szyja i okolice dekoltu, dłonie i plecy. Liczba warstw płynu nałożonego na skórę będzie świadczyć o intensywności zabiegu.

W początkowej fazie kosmetolog dezynfekuje zmienioną skórę gazikiem nasączonym alkoholem, a następnie przechodzi do właściwej fazy zabiegu – aplikacji Płynu Jessenera. Po upływie dwóch minut usuwa płyn z powierzchni skóry.

Specyfika działania Płynu Jessnera polega na długotrwałych skutkach jego oddziaływań, które są odczuwalne dla skóry przez kolejne cztery dni.

Początkowo miejsca na ciele, które były poddane terapii stają się ciemniejsze, następnie – aż do czwartego dnia, złuszcza się naskórek.  Przez ten czas, gdy obserwuje się działanie kuracji, w celu zatuszowania zmian spowodowanych zabiegiem, można posiłkować się specjalnymi preparatami lub makijażem.

Największą skuteczność osiąga się po trzech zabiegach, przy czym zaleca się zachowanie między nimi miesięcznych przerw.

usuwanie tradziku

Korzyści wynikające z zabiegu

Zabieg wykonywany Płynem Jessnera przynosi długotrwałe, widoczne efekty. Są nimi:

  • eliminacja zrogowaciałego naskórka,
  • wygładzenie i zminimalizowanie zmian trądzikowych,
  • długotrwałe działanie po zabiegu.

Uwagi dla pacjentów  – przed zabiegiem niewskazane jest stosowanie preparatów zawierających retinoidy. Natomiast po zabiegu należy skórze pozwolić samoistnie przechodzić proces złuszczania naskórka, w żaden sposób go nie przyspieszając.

Potrzebujesz porady? Napisz

Skorzystaj z oferty zabiegów kosmetologicznych