fbpx
Zabiegi anty-aging – Smile & Beauty

Zabiegi anty-aging – Smile & Beauty

Starzejąca się skóra to przykry widok dla kobiety. Niektóre z symptomów ciężko ukryć nawet pod grubą warstwą makijażu. Wtedy z pomocą przychodzą profesjonalne zabiegi kosmetyczne anty-aging. Na czym polegają oraz jakich efektów, można się po nich spodziewać?

Jak działa skóra?

Skóra to największy i najbardziej wielofunkcyjny, a jednocześnie najczęściej zaniedbywany narząd. Jej całkowita powierzchnia wynosi blisko dwa metry kwadratowe, a rola, jaką pełni nie ogranicza się jedynie do skutecznej ochrony ustroju przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Nasza skóra potrafi znacznie więcej – na przykład zarządza procesami cieplnymi organizmu. Za pomocą bólu ostrzega nas przed niepożądanym działaniem substancji szkodliwych. Poza tym wydalane są przez nią produkty przemiany materii. W końcu skóra to także nasza ozdoba oraz swoista wizytówka. I, chociaż posiada zdolność do samodzielnej regeneracji, podlega naturalnemu procesowi starzenia.

Starzenie się skóry – procesem naturalnym

Pierwszym i najbardziej widocznym objawem starzenia skóry są zmarszczki. Możemy je zauważyć już po 35 roku życia. Przyczyniają się do tego następujące czynniki:

 • niewłaściwa pielęgnacja skóry,
 • używki,
 • stres,
 • zbyt suche powietrze.

Ale najbardziej naturalnym czynnikiem powstawania zmarszczek, jest spowolnienie procesu wytwarzania kolagenu i elastyny. Ma to związek z ucieczką wody ze skóry i pociąga za sobą osłabienie oraz rozpad włókien tych dwóch istotnych składników. Kolagen odpowiedzialny jest bowiem za utrzymanie napięcia skóry i gładkość oraz stanowi jej ważny element budulcowy. Z kolei elastyna odpowiada za jędrność skóry. Inne symptomy starzenia skóry to:

 • gorsze ukrwienie,
 • wolniejszy proces regeneracji komórek naskórka,
 • matowienie,
 • utrata połysku.

Kobiety, które nie godzą się na to, aby proces ten odebrał im atrakcyjność, mogą liczyć na wsparcie przemysłu kosmetycznego, który oddaje w ich ręce potężny arsenał produktów anti-aging. Często jednak nawet najlepszy krem to za mało. Wtedy z pomocą przychodzą bardziej profesjonalne rozwiązania.

Powstrzymaj starzenie skóry z zabiegami Smile&Beauty

Procesu starzenia skóry nie da się zatrzymać całkowicie. Można go jednak skutecznie opóźnić. Klinika Smile&Beauty posiada w swojej ofercie bogaty program zabiegów mających na celu wsparcie kobiet w walce o zachowanie młodego wyglądu na dłużej. Doskonałym przykładem jest zabieg NOMELAN FORTE, który remodeluje skórę, przywraca jej młodość, witalność i elastyczność (cena 350 zł). Zabiegi tego typu wykonywane są przy użyciu preparatów bogatych w składniki o działaniu silnie i dogłębnie nawilżającym.

Wyjątkowość oraz wysoka skuteczność zabiegów tkwi nie tylko w doświadczeniu zatrudnianych kosmetologów. Każda z usług wykonywana jest w systemie setowym. W praktyce oznacza to, że dla każdego klienta przeznaczony jest jego własny oddzielny pojemnik ze specjalnie wydzieloną porcją wybranego preparatu.

Na czym polegają zabiegi anti-aging wykonywane w Klinice Smile&Beauty? Pacjentka poddawana jest kolejno nakładaniu preparatu w określony sposób oraz masowaniu wybranej części ciała. Nasi kosmetolodzy pracują głównie na najbardziej narażonych na procesy starzenia obszarach skóry czyli twarzy, szyi i dekolcie Czynności te mają na celu:

 • stymulację oraz utrzymanie syntezy kolagenu,
 • przywrócenie i utrzymanie konturu oraz owalu twarzy,
 • zapobieganie ucieczce wody z naskórka,
 • utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia skóry w warstwach głębokich,
 • przyspieszenie procesów regeneracyjnych skóry.

Wśród oferowanych zabiegów mamy także skuteczny i ceniony przez pacjentki termolifting. Za pomocą fal radiowych skutecznie zwiększa on elastyczność skóry, podnosi owal twarzy i odbudowuje włókna kalogenowe, dzięki czemu spłyca zmarszczki mimiczne i wygładza blizny. Cena jednego zabiegu wynosi 350 zł.

Efekty, jakie przynoszą wykonywane zabiegi, są niemal natychmiast widoczne, a twarz ani pozostałe obszary skóry nie pozostają zaczerwienione. Zabiegom nie towarzyszy też nieprzyjemne uczucie ściągania. Czego można spodziewać się po nich? Rezultaty zabiegów to skóra:

 • bez zmarszczek oraz bruzd i wyraźnie wygładzona,
 • pozbawiona widocznych „pajączków”,
 • z wyrównanym kolorytem,
 • delikatna i przyjemna w dotyku,
 • elastyczna i jędrna.

Zabiegi anti-aging przywracają też skórze utracony blask oraz naturalne zdolności obronne przeciwko niszczycielskiemu działaniu wolnych rodników, które w znaczący sposób przyczyniają się zarówno do przyspieszenia procesów starzenia się skóry, jak i całego ustroju. Niektóre, podobnie jak Elite Shape, wykorzystują połączoną siłę działania i skuteczność różnorodnych technik ujędrniania skóry np. lipoterapię podciśnieniową, fale radiowe, laser biostymulacyjny i samobieżne rolki (cena 150 zł za 1 zabieg).

Reasumując: skuteczne zatrzymanie młodego i atrakcyjnego wyglądu skóry możliwe jest jedynie poprzez wykonanie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych z użyciem preparatów zawierających wysoce skoncentrowane i aktywne składniki. Domowa pielęgnacja może jedynie wydłużyć osiągnięte efekty. Warto zaufać w tej kwestii profesjonalnej obsłudze oferowanej przez kosmetologów z Kliniki Smile&Beauty.