fbpx
Czy jesień to dobry czas na depilację laserową?

Czy jesień to dobry czas na depilację laserową?

 Masz dość podrażnień i włosków, które stale odrastają? Postaw na depilację laserową – najskuteczniejszą metodę usuwania niechcianego owłosienia. Dzięki serii bezinwazyjnych zabiegów pozbędziesz się uciążliwego problemu raz na zawsze. Brzmi zachęcająco, prawda? Kiedy warto zdecydować się na laserowe usuwanie owłosienia? Czy jesień to dobry moment, by rozprawić się ze zbędnym owłosieniem?

Depilacja laserowa jesienią – czy to dobre rozwiązanie?

Jesienna aura raczej nas nie rozpieszcza. Mogłoby się więc wydawać, że przeprowadzanie depilacji laserowej o tej porze mija się z celem. Przecież i tak większość ciała ukryta jest pod ubraniami. Tymczasem okazuje się, że jesień to najlepszy moment na laserowe usuwanie owłosienia. Dlaczego?

Żeby całkowicie pozbyć się niechcianych włosków, jeden zabieg nie wystarczy. Najczęściej konieczna jest seria 6-8 zabiegów, które wykonuje się w określonych odstępach czasu – co 8-10 tygodni. Włosy mają bowiem to do siebie, że nie rosną równomiernie i są w różnych stadiach rozwoju – wzrostu, spoczynku i obumierania. Natomiast światło lasera działa tylko na te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu.

Pełne rezultaty uzyskuje się więc dopiero po kilku miesiącach od rozpoczęcia kuracji. Pierwszy zabieg musi się zatem odbyć z odpowiednim wyprzedzeniem, co umożliwi optymalne rozplanowanie kolejnych sesji. W sam raz na wakacyjne wojaże!

Warto jednak wiedzieć, że efekty użycia lasera Lightsheer widać już po pierwszym zabiegu. Włoski są słabsze i odrastają w mniejszej ilości.

Trwałe usuwanie owłosienia – dlaczego warto rozpocząć je jesienią?

Do głównych przeciwwskazań laserowego usuwania owłosienia zalicza się m.in. nadmierną ekspozycję na promienie słoneczne oraz opaleniznę. Z opalania należy zrezygnować zarówno przed zabiegiem, jak i po – w pierwszym przypadku to minimum 3 tygodnie, w drugim 2-3. Jesienią słońce nie świeci aż tak intensywnie, czas spędzany na zewnątrz jest krótszy, a ciało można łatwiej ukryć pod ubraniem. W efekcie te partie skóry, które chce się poddać zabiegowi, są mniej narażone na promienie słoneczne. Dlaczego jest to istotne?

Zawarta w opalonej skórze melanina absorbuje energię termiczną lasera, co może podrażnić skórę i prowadzić do powstawania nieestetycznych przebarwień. Co więcej, jesienią skóra jest jaśniejsza. W rezultacie włosy lepiej absorbują światło lasera, co zwiększa efektywność terapii. A im większa efektywność, tym mniej zabiegów należy wykonać, by pozbyć się niechcianego owłosienia. To oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy.

Dlaczego warto zdecydować się na laserowe usuwanie owłosienia?

Seria zabiegów laserem Lightsheer to bezinwazyjna metoda, która pozwala na dobre rozprawić się z niechcianym owłosieniem. W odróżnieniu od golenia maszynką nie wymaga wielokrotnego powtarzania. Jest bezbolesna, czym wygrywa także z woskowaniem, a odpowiednio wykonana nie podrażnia skóry i nie pozostawia żadnych przebarwień. Nic więc dziwnego, że cieszy się rosnącą popularnością.

Decydując się na laserowe usuwanie owłosienia, nie tylko zyskujesz idealnie gładką skórę, ale również pozbywasz się problemu:

  • wrastających włosków,
  • nawracających zapaleń mieszków włosowych,
  • przebarwień będących pozostałością po innych metodach depilacji.

Pamiętaj, że liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie. Jeśli chcesz zdążyć przed latem, już jesienią rozpocznij depilację laserową. Wówczas zyskasz pewność, że Twoje ciało będzie wyglądać na plaży rewelacyjnie.

Depilacja laserowa to w pełni bezpieczny zabieg. Warto go jednak przeprowadzać w profesjonalnej klinice zdrowia i urody. W takim miejscu możesz liczyć na wsparcie zespołu specjalistów, którzy poinformują Cię o wszelkich przeciwwskazaniach i odpowiednio rozplanują serię zabiegów.

Wbrew pozorom nadmierne owłosienie to nie tylko kwestia estetyki. W przypadku niektórych osób może ono nawet obniżać samoocenę. Wykonując depilację u specjalisty, pozbędziesz się problemu raz na zawsze.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *