fbpx
Gładka skóra bez zarostu – zastosuj depilację laserową

Gładka skóra bez zarostu – zastosuj depilację laserową

Owłosienie na skórze to problem natury estetycznej, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i panowie. Domowe zabiegi związane z jego usuwaniem nie tylko bywają bardzo bolesne i nieprzyjemne, ale co najważniejsze nie przynoszą oczekiwanych, długotrwałych rezultatów. Poza tym często prowadzą do uszkodzenia naskórka. Skuteczną walkę z niechcianymi włoskami należy podjąć w dobrym salonie kosmetycznym. Jedną z bardziej efektywnych metod usuwania owłosienia stanowi depilacja laserowa. Na czym polega ten zabieg? Czy jest bolesny? Jaki jest jego koszt oraz kto może się mu poddać?

Co to jest depilacja laserowa?

Laser w kosmetologii i medycynie estetycznej gości już od dawna. Dzięki niemu wzrasta skuteczność większości zabiegów pielęgnacyjnych czy upiększających. Wśród nich sporym zainteresowaniem cieszy się depilacja laserowa. Chociaż metoda ta stosowana jest już od 60. lat XX wieku to dopiero współczesne lasery zmieniły jej oblicze. Wykorzystywane do realizacji zabiegu urządzenia działają o wiele delikatniej oraz precyzyjniej, co sprawia, że można je stosować do depilacji całego ciała.

W salonie kosmetycznym Smile&Beauty wykonujemy zabiegi laserowej depilacji lightsheer, która oferuje skuteczniejsze i bardziej długotrwałe efekty, niż jej  tradycyjny poprzednik. W czym tkwi wyższość tej metody?

Depilacja laserowa lightsheer w klinice Smile&Beauty wykonywana jest przy użyciu lasera z podwójną głowicą.  Pierwsza z nich wysyłająca trzy impulsy energetyczne wykonana jest z syntetycznego szafiru. Eliminuje ona ryzyko powstania oparzeń. Druga umożliwia swobodną i szybką depilację wybranego obszaru na skórze. Dzięki takiemu rozwiązaniu wiązka lasera przenika o wiele głębiej do skóry, co ułatwia skuteczne i trwałe usunięcie niechcianych mieszków włosowych. Zabieg wykonują doświadczeni kosmetolodzy, co pozwala na precyzyjne działanie i eliminuje wszelkie nieprzyjemne doznania.

Jakie korzyści przynosi zabieg?

Depilacja laserowa skóry metodą LIGHTSHEER Duet (link do zabiegu depilacja laserowa) to przede wszystkim długotrwałe efekty. Dzięki czemu na długi czas można zapomnieć o woskach, żyletkach czy maszynkach do golenia. Po drugie – metoda gwarantuje przeprowadzenie zabiegu bez podrażnień, co jest możliwe dzięki chłodzącej końcówce. Tym samym depilację laserową lightsheer można stosować również na bardzo delikatne partie ciała – jak chociażby pachy czy okolice bikini nie ryzykując ich poparzenia. Po trzecie – wysoka skuteczność. Z szybkim odrostem włosków mają problemy głównie właściciele i właścicielki włosków: cienkich, słabych, blond, siwych i rudych. Zabieg metodą LIGHTSHEER Duet zapobiega temu nawrotowi także w tych przypadkach. Jest to możliwe, gdyż wiązka lasera dociera do najgłębszych warstw skóry niszcząc dokładnie mieszki włosowe i nie dopuszczając do ich ponownej aktywności.

Ile to kosztuje?

Cena zabiegu jest ściśle uzależniona od obszaru, który klient chce poddać depilacji. Na cenę końcową wpływa też ilość sesji, którą sugeruje kosmetolog. We wrześniu 2016 roku w przypadku zabiegu dla kobiet kwoty te wahały się od 100 – 400zł (jest to cena za jedną partię ciała) – na przykład za depilację górnej wargi trzeba jednorazowo zapłacić 100 zł, a za depilację ud 400 zł. W przypadku mężczyzn ceny kształtowały się między 200 a 600zł (200 zł to cena zabiegu usunięcia owłosienia z górnej wargi, natomiast za depilację pleców należy zapłacić 600 zł).

***

Usuwanie owłosienia w Klinice Smile&Beauty metodą laserową to nie jedyne rozwiązanie, jakie oferujemy w zakresie depilacji. Nasi Klienci mogą też skorzystać z następujących zabiegów:

  • Lampa IPL G-LIGHT (link do zabiegu) – która może być też stosowana do leczenia zmian potrądzikowych i zamykania naczynek;
  • wosk Laycon (link do zabiegu)– wypełniony jedynie naturalnymi składnikami, który dodatkowo wykazuje właściwości: odżywcze, regenerujące i nawilżające.

W przypadku metod z zastosowaniem lasera oraz lampy – włoski usuwane są na stałe. Jeśli chodzi o wosk jest to metoda dająca efekt na okres miesiąca. Bez względu jednak na to, na którą technikę zdecyduje się Klient, efekt jest zawsze taki sam – idealnie gładka skóra na długi czas, także w takich newralgicznych miejscach jak twarz czy okolice bikini. Uzyskany w ten sposób efekt może wpłynąć pozytywnie na samoocenę i samozadowolenie.

Zabiegu depilacji metodą laserową nie należy stosować u kobiet w ciąży. Ostrożne powinny być także osoby cierpiące na choroby serca, epilepsję czy nadwrażliwość na światło. Zabieg nie jest również zalecany w przypadku: bielactwa, łuszczycy, zmian ropnych, stanów zapalnych skóry czy trądziku.