fbpx
Jak walczyć z cellulitem? Postaw na zabiegi w Klinice Smile&Beauty

Jak walczyć z cellulitem? Postaw na zabiegi w Klinice Smile&Beauty

Cellulit to dość powszechna przypadłość kobiet w różnym wieku. Przez większość z nich traktowana, jako szpecący defekt skórny. Dlatego podejmują one liczne starania, których celem jest przywrócenie skórze dawnego, jędrnego wyglądu. Najlepsze, najbardziej trwałe i najszybciej widoczne efekty dają zabiegi kosmetyczne. Sprawdź, w jaki sposób możesz wygrać z cellulitem w Klinice Smile&Beauty.

Skąd się bierze cellulit?

Cellulit, czyli tak zwana „pomarańczowa skórka” traktowany jest przez jego właścicielki, jako powód do wstydu. Szczególnie, że atakuje on najbardziej problematyczne obszary skóry, jak: uda, biodra, pośladki i brzuch. Skąd bierze się „skórka pomarańczowa”? Chociaż defekt ten istnieje chyba od zawsze, jak dotąd nie znaleziono jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wskazano jednak szereg czynników sprzyjających jego powstawaniu.  Do najczęściej wymienianych należą:

 • nadwaga,
 • zbyt częste sięganie po kawę i alkohol,
 • niewłaściwa dieta – bogata w tłuszcze oraz owoce i cukier,
 • stres,
 • wiek – cellulit atakuje znaczącą liczbę pań po okresie dojrzewania,
 • uwarunkowania genetyczne,
 • zaburzona gospodarka hormonalna,
 • nagromadzenie i zatrzymanie toksyn.

Nie bez znaczenia jest też konstrukcja samej kobiecej skóry oraz rozkład włókien kolagenowych w niej zawartych.

Walkę z cellulitem najlepiej rozpocząć od zmiany nawyków żywieniowych i porzucenia używek. Warto też zaprzyjaźnić się z ruchem i zadbać o regularne nawadnianie organizmu. Dobrze jest również sięgnąć po wsparcie w postaci specjalnych preparatów kosmetycznych antycellulitowych.

Pozbądź się pomarańczowej skórki pod okiem specjalistów

Pomocy w zwalczaniu cellulitu należy też szukać w gabinetach kosmetycznych. Klinika Smile&Beauty przychodzi z pomocą paniom, których zmorą jest skórka pomarańczowa.  Wykonywane w naszej Klinice zabiegi antycellulitowe gwarantują nie tylko stosunkowo szybkie, ale co najważniejsze – długotrwałe – efekty. Dotyczą one całego ciała z naciskiem na obszary najbardziej narażone na i zaatakowane już przez skórkę pomarańczową. Ich działanie polega na:

 • redukcji widoczności cellulit,
 • modelowaniu ciała,
 • usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej,
 • redukcji obwodów.

Doskonale w tym zakresie sprawdza się zabieg Elite Shapemasaż podciśnieniowy, który sprawia, że ciało staje się bardziej wymodelowane i wolne od cellulitu. Zabieg najlepiej przeprowadzić  w serii – cena 1 zabiegu to 150 zł, 10 zabiegów to 1300 zł.  

Zabiegi antycellulitowe przyczyniają się również do wygładzenia skóry. Przywracają jej jędrność i gęstość. Mają też wpływ na elastyczność skóry. W ich wyniku dochodzi także do poprawy mikrocyrkulacji, co usuwa często towarzyszące cellulitowi obrzęki ciała. Wykorzystywane w trakcie zabiegów preparaty, posiadają w swoim składzie substancje, które dodatkowo zapewniają skórze:

 • dogłębne nawilżenie,
 • zapobieganie ucieczki wody,
 • usprawnienie procesów oczyszczania z produktów przemiany materii.

Przyspieszają one także spalanie tkanki tłuszczowej, co ułatwia modelowanie sylwetki oraz sprzyja szybszemu pozbywaniu się toksyn z komórek.  W tym zakresie polecamy szczególnie zabieg Alterantive Medical Bandaze Coffee/Slim, który pomoże pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z poszczególnych partii ciała (cena 1 zabiegu to 250zł).

Zabiegi dedykowane walce z cellulitem mają również wpływ na wygląd skóry, która staje się przyjemniejsza w dotyku. Na przykład karboksyterapia pozytywnie wpływa na produkcję kalogenu, remodeling skóry oraz jej sprężystość. Cena 1 zabiegu w ramach 1 okolicy skóry wynosi 250zł.  

Po zakończeniu każdego zabiegu nasza specjalistka doradza, w jaki sposób dbać o skórę, by wydłużyć uzyskany efekt oraz zapobiegać powstawaniu nowych komórek tłuszczowych stanowiących pożywkę dla skórki pomarańczowej.

Samotna walka z cellulitem, jedynie przy wykorzystaniu kosmetyków, to za mało, by zażegnać ten problem raz na zawsze. Dużo lepsze rezultaty można uzyskać, decydując się na zabiegi wyszczuplające w Klinice Smile&Beauty. Fachowe podejście, umiejętności specjalistów oraz unikalne formuły preparatów spowodują, że niechciana skórka pomarańczowa stanie się jedynie przykrym wspomnieniem. Na zabieg najlepiej zdecydować się wczesną wiosną.