fbpx
Karboksyterapia – rewolucyjna metoda usuwania rozstępów

Karboksyterapia – rewolucyjna metoda usuwania rozstępów

Karboksyterapia okrzyknięta została jednym z najskuteczniejszych i przełomowych odkryć w dziedzinie medycyny estetycznej. Zabieg ten pozwala uporać się z wieloma kobiecymi skórnymi przypadłościami, jak na przykład: rozstępy, cellulit czy wiotczenie skóry, ale nie tylko. Zobacz, na czym polega karboksyterapia, jakich efektów możesz się po niej spodziewać oraz czy jest to zabieg dla każdego?

Czym jest karboksyterapia?

Zabieg karboksyterapii polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Może być wykonywany podskórnie lub śródskórnie. Zastosowanie tego „cudownego gazu” w medycynie znane jest od kilkudziesięciu lat.

Początkowo wykorzystywany był w kardiologii u pacjentów z niewydolnością żylną. Jako środek wspomagający wygląd skóry, zastosowano go w latach 90-tych. Wtedy po raz pierwszy zastosowano metodę śródskórną, która w widoczny sposób poprawiła stan i kondycję skóry pacjenta.

Jako pierwsi zostały mu poddane osoby ze zmianami skórnymi związanymi z miażdżycą i cukrzycą. Właściwość tę postanowiono wykorzystać w medycynie estetycznej do poprawy wyglądu skóry z niedoskonałościami oraz pobudzenia, wzmocnienia i odbudowy cebulek włosowych.

Jak przebiega zabieg?

Dwutlenek węgla aplikowany jest podskórnie przy pomocy specjalnego urządzenia wyposażonego w cienką igłę. Aparatura reguluje zarówno tempo, jak i temperaturę wprowadzanego gazu. W trakcie zabiegu dochodzi do wpuszczenia CO₂ do wybranych tkanek. Na skórze pojawiają się wtedy cienkie linie oraz uwypuklenia. Czas zabiegu zależy od obszaru, który jest mu poddawany oraz ilości podawanego gazu.

Po zabiegu na skórze mogą pojawić się:

  • zaczerwienienia,
  • siniaki,
  • obrzęki.

Zmiany te ustępują po kilku minutach.

Jakie korzyści przynosi karboksyterapia?

Karboksyterapia to zabieg szybki, bezbolesny oraz nieinwazyjny, o szerokim spektrum działania. Efekty, których można się po nim spodziewać, to przede wszystkim piękna skóra.

Ma to związek z faktem, że w trakcie jego wykonywania dochodzi do stymulacji włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za: sprężystość, elastyczność, gładkość i jędrność skóry. Zabieg ten wpływa też pozytywnie na wygląd sylwetki, gdyż wprowadzany CO₂ posiada zdolność przekształcania się w kwas węglowy rozpuszczający komórki tłuszczowe. Przyspieszając mikrokrążenie i powodując odnowę komórek skóry, przyczynia się również do usprawnienia pełnionych przez nią funkcji.

Karboksyterapia a niedoskonałości skórne

Na zabieg najczęściej zgłaszają się kobiety, które nie potrafią zaakceptować niedoskonałości swojej skóry. Ich głównym problemem są rozstępy, które pozostają niemal całkowicie bierne wobec domowych sposobów.  

Do tej pory nie odkryto jeszcze skutecznej metody na pozbycie się tych defektów urody – karboksyterapia jest pierwszą z nich.

Powoduje redukcję widoczności rozstępów o 60-80% , gdyż:

  • przyczynia się do poprawy ukrwienia skóry i wyrównania jej kolorytu;
  • aktywizuje procesy produkcji włókien kolagenowych, które wypełniają ubytki i wygładzają w ten sposób powierzchnię skóry.

Co ciekawsze, terapia antyrozstępowa z użyciem CO₂ powoduje, że skóra staje się bardziej odporna na powstawanie nowych tego typu zmian.

Inne wskazania do zabiegu

Z zabiegu tego mogą skorzystać również panowie, których problem stanowią:

  • nadmierne wypadanie włosów,
  • łysienie,
  • cienie i worki pod oczyma.

Karboksyterapia pozwala też uwolnić się od nieprzyjemnego efektu zimnych stóp i dłoni, czyli dość powszechnego zaburzenia układu krążeniowego. Zabieg ten znajduje też swoje zastosowanie, jako wsparcie w dietach odchudzających – zapobiegając efektowi obwisłej skóry czy redukując podwójny podbródek. Wyjątkowo cienka skóra, widoczne efekty starzenia, łuszczyca oraz cellulit także stanowią wskazania do wykonania zabiegu.  

Czy każdy może poddać się zabiegowi?

Niestety, chociaż karboksyterapia to bezpieczna (co zostało klinicznie potwierdzone) metoda, nie każdy może pozwolić sobie na jej zastosowanie.

Wyraźnymi przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • ciąża;
  • ciężka niewydolność: nerek, płuc, serca;
  • terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej;
  • stany zapalne skóry;
  • zakażenia grzybicze;
  • opryszczka;
  • laktacja;
  • infekcje bakteryjne i wirusowe.

Nie powinny zgłaszać się na niego również osoby, które są w trakcie antybiotykoterapii.

Karboksyterapia to zabieg o wszechstronnym zastosowaniu w medycynie estetycznej, który bije rekordy popularności. Dzięki niemu skóra odzyskuje utracone: jędrność, sprężystość i elastyczność. Znikają rozstępy, cellulit i zmarszczki. Ustaje proces wypadania włosów. Usprawnieniu ulegają również funkcje pełnione przez skórę, ale poprawia się też funkcjonowanie układu krążenia. Warto skorzystać z tego zabiegu nie tylko po to, by poprawić wygląd skóry czy ciała, ale również, by odzyskać utracone poczucie własnej atrakcyjności.