Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka jest kluczowym procesem w zapobieganiu chorobom jamy ustnej.

Prawidłowa higiena jamy ustnej jest sprawą nieodzowną i oczywistą. Właściwe szczotkowanie zębów, płukanie jamy ustnej, używanie nici dentystycznych – to podstawowe i obowiązkowe czynności dla każdego Pacjenta, który pragnie utrzymać swoje zęby w zdrowiu i cieszyć się pięknym uśmiechem.

Nasz personel zajmuje się doradztwem w zakresie właściwej pielęgnacji zębów.

Oferujemy także dodatkowe zabiegi profilaktyczne, wspomagające utrzymanie higieny jamy ustnej. Wśród nich znajdują się:

  • scaling,
  • piaskowanie,
  • fluoryzacja.
profilaktyka zebow warszawa

Scaling

Scaling, to zabieg profilaktyczno – leczniczy, usuwający kamień nazębny. Powstaje on w wyniku niedokładnego oczyszczania płytki nazębnej z powierzchni zębów. Z czasem płytka ulega mineralizacji, przekształcając się w kamień. Jest on główną przyczyną ubytków próchnicowych i chorób dziąseł; stanowi również problem kosmetyczny, ulegając przebarwieniom i tworząc ciemniejsze obwódki na powierzchni zębów.

Gabinety stomatologiczne Smile&Beauty oferują zabiegi usuwania kamienia nazębnego z zastosowaniem:

  • metody ultradźwiękowej,
  • ręcznej (manualnej).

Scaling oczyszcza zęby i chroni je przed próchnicą. Ponadto jest zabiegiem:

  • bezpiecznym,
  • krótkotrwałym,
  • bezbolesnym.
scaling warszawa

Piaskowanie

Piaskowanie zębów jest uzupełnieniem scalingu – są to zabiegi komplementarne i często podczas jednej wizyty w naszych gabinetach dentystycznych wykonuje się oba, minimalizując dyskomfort związany z wizytą u lekarza.

Piaskowanie polega na likwidacji wszelkich osadów z zębów za pomocą specjalnego urządzenia – piaskarki, która kieruje strumień piasku i wody pod ciśnieniem na oczyszczaną powierzchnię zęba.

Regularne stosowanie tego zabiegu pomaga w usuwaniu osadu i bakterii, które mogą powodować groźne dla zdrowia jamy ustnej choroby zębów oraz dziąseł. Dodatkowo piaskowanie zapewnia estetyczny wygląd uzębienia.

Zabieg trwa około 20 minut, jest bezbolesny.

profilaktyka zebow

Fluoryzacja

stomatologia profilaktyka

W ofercie Gabinetów stomatologicznych Smile&Beauty znajduje się fluoryzacja zębów, czyli lakierowanie, polegające na pokryciu powierzchni szkliwa lakierem z fluorem. Stopniowo uwalniane związki fluoru pozwalają na dostarczenie zębom stężonej dawki tego pierwiastka, niedostępnej podczas domowej, codziennej pielęgnacji zębów.

Zabieg fluoryzacji wykonuje się zazwyczaj po usunięciu kamienia i piaskowaniu, gdyż lakierowanie powinno być wykonywane na zębach czystych.

Fluoryzacja wzmacnia szkliwo zębów, dzięki czemu staje się ono bardziej odporne na działanie kwasów i bakterii, wywołujących próchnicę.

Cennik

Usunięcie kamienia + scaling (dwa łuki)160-200 PLN
Piaskowanie120 PLN
Lakierowanie zębów mlecznych100 PLN
Lakierowanie zębów stałych120 PLN
Scaling + piaskowanie300 PLN
Scaling + piaskowanie + lakierowanie350 PLN

Potrzebujesz porady? Napisz