Diagnostyka psychologiczna

Diagnostyka psychologiczna

Wśród naszych usług znajduje się również diagnostyka psychologiczna dzieci i młodzieży. Pomagamy rodzicom w zakresie zrozumienia problemów z jakimi zmagają się ich pociechy.

Bardzo często zdarza się, że nie jest łatwo nam, dorosłym, dotrzeć do dziecka, bowiem każdego charakteryzuje unikalny zestaw cech, każdy też inaczej reaguje na bodźce z zewnątrz.

diagnostyka psychologiczna

Zwracamy uwagę na wszelkie aspekty życia dzieci i młodzieży, wskazujemy obszary szczególnych zagrożeń, jak i możliwości prawidłowego rozwoju. Uczulamy, że nie można przykładać jednej miary do wszystkich.

Najpierw jednak stawiamy dobrą diagnozę, co jest poprzedzone obserwacją i rozmową oraz  szeregiem licencjonowanych testów oraz innych sprawdzonych narzędzi.

Wykonanie diagnostyki pomaga rodzicom prawidłowo rozpoznać problem, a jest to konieczny warunek, jeśli chcemy zachować lub odbudować właściwe relacje z dziećmi, aby móc wspierać je w dalszym rozwoju.

Bywa i tak, że dopiero diagnoza jest tym początkiem, który pozwala po prostu być blisko swoich dzieci i dawać im oparcie. Czasem, zwłaszcza w sytuacji dotyczącej dzieci starszych, właściwa diagnoza pozwala tak zwyczajnie, po ludzku, dogadać się z nastolatkiem.

Zapraszamy.

Potrzebujesz porady? Napisz