Botoks

Skorzystaj z oferty zabiegów medycyny estetycznej

Botoks – toksyna botulinowa

Botoks, zwany także toksyną botulinową jest jedną z najbardziej popularnych oraz skutecznych metod redukcji zmarszczek oraz poprawiania wyglądu twarzy.

W Klinice Smile&Beauty jest on wykonywany przez wykwalifikowanych kosmetologów. Już jeden zabieg może widocznie zredukować występujące na twarzy zmarszczki oraz tak zwane kurze łapki.

botoks salon urody warszawa

Cennik

Redukcja zmarszczek i leczenie migreny:

1 okolica
600 PLN
2 okolice1100 PLN
3 okolice1600 PLN

Leczenie nadpotliwości:

Pachy
1500 PLN
Dłonie1800 PLN
Stopy1800 PLN
botoks salon kosmetyczny

O zabiegu

Toksyna botulinowa, czyli botoks wpływa na rozluźnienie oraz rozciągnięcie odpowiednich partii twarzy, dzięki czemu zmarszczki widocznie się spłycają. Kosmetolog podczas rozmowy z Klientką ustala miejsca, w które zostanie wstrzyknięta odpowiednia dawka substancji; jest ona całkowicie bezpieczna.

Dzięki botoksowi impulsy nerwowe przepływają do określonych tkanek mięśniowych, dzięki czemu blokowana zostaje praca mięśni mimicznych, odpowiedzialnych za tworzenie się zmarszczek oraz różnych bruzd.

Przebieg zabiegu

Na początku wizyty kosmetolog przeprowadza wywiad mający na celu ustalenie partii twarzy, w które zostanie wstrzyknięta toksyna botulinowa. Zabieg przeprowadza się przy pomocy cienkich igiełek; jest on stosunkowo bezbolesny. Wszystko zależne jest od wrażliwości danej Klientki. Jeżeli obawia się ona bólu, możliwe jest zastosowanie znieczulającego kremu, redukujące uczucie ukłucia.

Po zabiegu mogą  występować zaczerwienienia oraz małe obrzęki, które znikną już po kilku dniach. Iniekcja botoksu to bardzo krótki zabieg, trwający jedynie pół godziny.

Aby mieć pewność, że rezultaty zabiegu będą długotrwałe, należy powtarzać go średnio co pół roku. Dzięki temu będzie miało się pewność, że efekty staną się o wiele trwalsze.

anti aging botox

Korzyści wynikające z zabiegu

Podstawową korzyścią jest redukcja zmarszczek, jednak iniekcja botoksu przynosi również inne efekty. Toksyna botulinowa stosowana jest również w leczeniu migreny. Jeden zabieg wstrzyknięcia jej w okolicach czoła sprawia, że bóle migrenowe ustępują.

Warto dodać, że botoks stosowany jest także w celu redukowania potliwości. Iniekcja tej substancji w dłonie, pachy czy stopy hamuje działanie gruczołów łojowych odpowiadających za tworzenie się oraz wydzielanie nadmiernej ilości potu.

Ponadto:

  • botoks rozluźnia mięśnie pleców oraz karku,
  • stosowany jest do leczenia ran pooperacyjnych, szczególnie po zabiegu powiększania biustu.

Potrzebujesz porady? Napisz

Skorzystaj z oferty zabiegów medycyny estetycznej